Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
kronika

test

kronika...

Duben 2008

Statek Rudolec

Protože chceme nabízet dětem i maminkám nové aktivity, neustále hledám na internetu,co bychom mohly s dětmi podniknout. Proto se mi podařilo takto najít také soukromý statek v Rudolci a po zjištění,co tam všechno mají,jsme se s majitelkou p.Buriánkovou domluvily na termínu navštěvy 28.4. Nakonec vyrazilo asi 8 rodin a všichni byli nadšení. Po prohlídce stájí,kde si děti prohlédly a pohladily všechna možná zvířátka - koně,kozy,králíky,slepice,kočky,kačenky,holuby  a pod. nám majitelka ukázala také pastviny s koňmi a kravičkami a nakonec se děti svezly na poníkovi. Potom následovalo společné opékání buřtů a dětičky se také vyřádily na pískovišti. Potom už nadešel čas se rozloučit,nemusím asi říkat,že se dětem moc nechtělo. Proto děkuji touto cestou p.Buriánkové za ochotu a svůj čas,který nám věnovala a doufám,že se tam ještě někdy podíváme.

Květen 2008

Akvafórum Frant. Lázně

Výlet za koupáním do Frantovek jsme plánovaly hodně dlouho,ale kvůli řádění bacilů a jiným nepříznivým okolnostem byl několikrát odložen. Nakonec jsme určily termín 5.května,bohužel asi opět ne moc šťastně,protože navzdory nahlášeným deseti zájemcům jsme byly ráno na nádraží samy 2 a protože třetí maminka měla čekat přímo na místě,rozhodly jsme se,že tedy pojedeme sami. Rozhodně jsme neprohloupily,protože cesta byla v pohodě,i když jsme museli v Chebu přesednout na autobus. V bazénu bylo asi 30 lidí,takže volno a dětem se cachtání náramně líbilo,ani se jim nechtělo z vody. Při zpáteční cestě také nenastal žádný problém,takže si koupání určitě brzy zase zopakujeme.

Zoopark Chomutov

Na 16.května jsme měly již několik týdnů naplánovaný oblíbený výlet do chomutovského zooparku. Ačkoliv bylo celých 14 dní předtím krásné počasí,ráno v den D byla obloha zamračená a potom dokonce začalo pršet. Docela jsem se proto obávala o zdar této akce,ale naštěstí to maminky nevzdaly a nakonec nás bylo 9 maminek a 1 tatínek s bandou dětí. Do vlaku jsme nakládaly několik kočárků,ale tentokrát jsme naštěstí narazily na samé příjemné a ochotné lidi,takže nenastal žádný problém a cesta uběhla rychle a v klidu. Po příchodu do zoo okolo půl 11  jsme rychle vyrazily na obhlídku aspoň některých zvířátek,protože nebylo moc času,na 11 byla totiž objednaná Lokálka Amálka. Stihly jsme to jen tak tak a spoustu dalších zvířátek jsme poté viděli při  projížďce po zoo. Počasí si to nakonec rozmyslelo a dokonce       i svítilo sluníčko. Poté následovaly nákupy suvenýrů a už jsme zase mířily zpět na dohodnutý oběd. Pak nastal čas na rozhodování,zda pojedeme zpět ve 14 nebo v 16 hodin,ale počasí nakonec rozhodlo za nás,protože se opět řádně zatáhlo a hrozící bouřka nás přesvědčila,že radši pojedeme domů hned.Cestou na nádraží jsme opět trochu zmokli. Naštěstí jel vlak včas,i když byl tentokrát trochu nacpaný (páteční odpoledne),ale nakonec jsme našli volná místa a cesta zpět uběhla opět v pohodě,někteří si ji zkrátili i spánkem. Protože se nám i dětem výlet líbil,dohodli jsme se,že si ho ještě jednou před prázdninami zopakujeme. Nechcete jet s námi?

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek